Oko Kalejdoskopu

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci “Oko Kalejdoskopu” powołany został w 2014 roku w celu wspierania dzieci i młodzieży tworzących filmy animowane i stworzenia ogólnokrajowej platformy prezentacji ich twórczości. Co roku do projektu zapraszani są twórcy w wieku 5-17 lat, którzy indywidualnie lub w grupach, samodzielnie lub pod opieką profesjonalistów bawią się technikami filmowej animacji.

W projekcie aktywnie uczestniczą ogólnopolscy i lokalni Partnerzy - stowarzyszenia, galerie, kina i szkoły i instytucje kultury, dla których motorem współpracy i podejmowanych działań jest świadomość ogromnego potencjału drzemiącego w młodych twórcach oraz dążenie do wspierania ich w rozwijaniu swoich umiejętności poprzez prezentację ich filmów, wzajemny kontakt i wymianę doświadczeń.

Projekcje organizowane są w instytucjach partnerskich w najrozmaitszych kontekstach i miejscach - w galeriach, kinach, domach kultury, na lekcjach, w ramach innych wydarzeń i projektów. Towarzyszą im warsztaty, prelekcje, koncerty, spotkania z artystami.

Każda edycja Przeglądu swój punkt kulminacyjny osiąga w Poznaniu podczas finałowego pokazu, ogłoszenia werdyktów Jury i wręczenia nagród.

Koordynatorka projektu:

Agnieszka Krajewska
akrajewska@csdpoznan.pl

VII edycja OKA KALEJDOSKOPU odbędzie się w dniach 11 - 30 czerwca 2020 roku. Filmy zakwalifikowane do konkursu zostaną zaprezentowane w internecie (na stronie internetowej i Facebooku Centrum Sztuki Dziecka) w kilkunastu blokach tematycznych. Ogłoszenie werdyktu jury będzie miało miejsce 15 lipca. Nagrody zostaną wysłane lub wręczone laureatom w okresie od 1 września do 31 grudnia 2020. Dokładna data i sposób przekazania nagród uwarunkowany będzie rozwojem sytuacji związanej z pandemią.

Na zgłoszenia czekamy do 31 maja 2020 roku!

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA:

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN

plakat 50x70 cm-01.jpg

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
mkidn_01_cmyk.jpg