OKO KALEJDOSKOPU // Przedstawiamy Jury Dorosłych

Kolorowa belka z napisem: Oko Kalejdoskopu. Obok napisu abstrakcyjne kształty składające się z prostokątów, trójkątów oraz kółek.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy skład Jury Dorosłych, oceniającego filmy podczas tegorocznego Przeglądu OKO KALEJDOSKOPU:

Agnieszka Powierska

Portret młodej kobiety. Patrzy w stronę obiektywu, uśmiecha się. Ma długie włosy i okulary korekcyjne. Dookoła zdjęcia kolorowa ramka złożona z kółek, trójkątów i prostokątów.

Edukatorka filmowa, wykładowczyni akademicka, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce. Doświadczenie edukacyjne zdobywała, współpracując między innymi z Muzeum Narodowym w Poznaniu, firmą Ferment Kolektiv, portalem Film w Szkole, Wędrującymi Filmoznawcami Filmoteki Szkolnej i sieciami kin Multikino i Cinema3D – jako współautorka projektów edukacyjnych, w tym filmów, e-booków, warsztatów, scenariuszy lekcji. Miłośniczka animacji i wycieczek rowerowych.

Ewelina Stefańska

Portret kobiety w średnim wieku. Patrzy prosto w obiektyw. Na twarzy ma okulary korekcyjne. I włosy do linii podbródka. Dookoła zdjęcia kolorowa grafika złożona z kółek, prostokątów i trójkątów.

Reżyserka filmów animowanych, animatorka, artystka plastyk. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zawodowo związana z poznańskim Telewizyjnym Studiem Filmów Animowanych, w którym w 2017 roku debiutowała adaptacją powieści „Miłek z Czarnego Lasu” Romualda Pawlaka. Film zdobył wyróżnienie w Konkursie Teraz Dzieci Mają Głos! im. Leszka Gałysza na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2018. Wyreżyserowała cztery odcinki serialu „Opowiadania z piaskownicy”, ponadto jako realizatorka dekoracji, zdjęć, efektów specjalnych i animacji 2D uczestniczyła w produkcji kilkudziesięciu filmów animowanych dla dzieci. W wolnych chwilach pisze dla starszych odbiorców. W 2022 roku debiutuje literacko w wydawnictwie Fabryka Słów powieścią „Więcej niż zło” z pogranicza kryminału i fantasy. Lubi kawę i piesze wędrówki, najlepiej bieszczadzkimi szlakami.

Piotr Krzyk

Portret mężczyzny w średnim wieku. Patrzy prosto w obiektyw. Jest poważny. Na twarzy ma zarost. Dookoła zdjęcia kolorowa ramka złożona z kółek, trójkątów i prostokątów.

Absolwent Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie w zakresie specjalności fotografia a także Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Wydziału Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obecnie nauczyciel przedmiotów fotograficznych w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. Obszar jego twórczych działań to głównie fotografia i film. Tworzy również obiekty i instalacje. Jego realizacje zawierają i przetwarzają myśli, obserwacje i sytuacje nie do końca realne.

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!

Do poruszania się po elementach z listy autouzupełnienia koszystaj ze sztrzałek w dół i w górę, wybór zatwierdź enterem

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

partnerzy

LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
MKiDN_kolor_(3).jpg