OKO KALEJDOSKOPU // Przedstawiamy Jury Dorosłych
Z ogromną przyjemnością przedstawiamy skład Jury Dorosłych, oceniającego filmy podczas tegorocznego Przeglądu OKO KALEJDOSKOPU:
Agnieszka Powierska
Edukatorka filmowa, wykładowczyni akademicka, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce. Doświadczenie edukacyjne zdobywała, współpracując między innymi z Muzeum Narodowym w Poznaniu, firmą Ferment Kolektiv, portalem Film w Szkole, Wędrującymi Filmoznawcami Filmoteki Szkolnej i sieciami kin Multikino i Cinema3D – jako współautorka projektów edukacyjnych, w tym filmów, e-booków, warsztatów, scenariuszy lekcji. Miłośniczka animacji i wycieczek rowerowych.
Ewelina Stefańska
Reżyserka filmów animowanych, animatorka, artystka plastyk. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zawodowo związana z poznańskim Telewizyjnym Studiem Filmów Animowanych, w którym w 2017 roku debiutowała adaptacją powieści „Miłek z Czarnego Lasu” Romualda Pawlaka. Film zdobył wyróżnienie w Konkursie Teraz Dzieci Mają Głos! im. Leszka Gałysza na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2018. Wyreżyserowała cztery odcinki serialu „Opowiadania z piaskownicy”, ponadto jako realizatorka dekoracji, zdjęć, efektów specjalnych i animacji 2D uczestniczyła w produkcji kilkudziesięciu filmów animowanych dla dzieci. W wolnych chwilach pisze dla starszych odbiorców. W 2022 roku debiutuje literacko w wydawnictwie Fabryka Słów powieścią „Więcej niż zło” z pogranicza kryminału i fantasy. Lubi kawę i piesze wędrówki, najlepiej bieszczadzkimi szlakami.
Piotr Krzyk
Absolwent Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie w zakresie specjalności fotografia a także Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Wydziału Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obecnie nauczyciel przedmiotów fotograficznych w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. Obszar jego twórczych działań to głównie fotografia i film. Tworzy również obiekty i instalacje. Jego realizacje zawierają i przetwarzają myśli, obserwacje i sytuacje nie do końca realne.