X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU

od 7 lat
25.09 (poniedziałek)
g.11.00
Kinie Pałacowym oraz sale Centrum Kultury ZAMEK (mapa)
od 7 lat
fotografia przedstawia Monikę Kuczyniecką

WAŻNE INFORMACJE:

CENNIK:

  • 5 zł/szt. – bilety dla dzieci
  • 2,50 zł/szt. - bilety dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny
  • 1 zł/szt. – bilety dla nauczycielki, nauczyciela
  • 1 zł/szt. - bilety dla asystentki, asystenta osoby z niepełnosprawnością.

Bilety upoważniają do udziału w seansie filmowym i warsztatach.

Bilety można nabyć pół godziny przed seansami w kasie Centrum Kultury ZAMEK.

Aby zarezerwować miejsca dla grup, należy wypełnić Formularz Rezerwacji:

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU

Potwierdzenie rezerwacji otrzymacie Państwo w mailu zwrotnym.

Projekt kierowany jest do dzieci z klasach 1 – 8 szkoły podstawowej.

PONIEDZIAŁEK, 25 września 2023

  • godz. 9.00 – seans filmowy „Historie i legendy" (50 min.) oraz warsztaty (90 min.)
  • godz. 11.00 – seans filmowy „Marzenia o podróży" (50 min.) oraz warsztaty (90 min.)

Kino Pałacowe (w Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82)

WTOREK, 26 września 2023

  • godz. 9.00 – seans filmowy „Między nami" (50 min.) oraz warsztaty (90 min.)
  • godz. 11.00 – seans filmowy „Niezwykłe przygody" (50 min.) oraz warsztaty (90 min.)

Kino Pałacowe (w Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82

PROGRAM WARSZTATÓW:

POTWORY SPOD CZAPKI
warsztat animacji w technice plastelinowej
Prowadzenie - Monika Kuczyniecka
25, 26 i 29 września

Wyrzucamy wszystkie strachy, które kotłują nam się w głowach. Po co nam ciemne myśli i smutki?! Wyrzućmy je raz na zawsze, z pomocą kolorowej plasteliny! Po ulepieniu wszystkich strachów, zajmiemy się ożywieniem plasteliny za pomocą tradycyjnej techniki animacji poklatkowej. Poznamy sposób, który zamieni nasze lęki i ciemne wyobrażenia na nowe, kolorowe i pozytywne spojrzenie na świat. Zapraszam wszystkie dzieci do plastelinowej zabawy!

OUT OF THE BOX
warsztat animacji w technice piksilacji
Prowadzenie - Robert Kuźniewski
25, 26 i 29 września

Piksilacja to animacja ludzi i obiektów w realnej przestrzeni. Za pomocą sprytnych ruchów i transformacji uczestnicy warsztatów ożywią kolorowe pudełka, które narobią zamieszania w korytarzach poznańskiego Zamku. Obiekty będą zwiększać się i zmniejszać, zmieniać kształty i kolory, łamać zasady fizyki i zaginać czasoprzestrzeń.

WEWNĘTRZNE ŻYCIE LALKI
warsztat tworzenia lalek do filmu animowanego
Prowadzenie warsztatu - Piotr Nawrocki
25 i 26 września

Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestnika ze złożonym procesem powstawania filmu animowanego, od pomysłu do realizacji zdjęć i montaż, aż po premierę kinową. Akcent zostanie postawiony na fakt, że jest to praca zespołowa. Część praktyczna spotkania to opracowanie fragmentu scenariusza oraz stworzenie lalek w różnych skalach do ujęć w różnych planach.

ZWARIOWANA OLIMPIADA
warsztat animacji w technice piksilacji
Prowadzenie - Jakub Baniak
25 i 26 września

Nadszedł czas na wielkie sportowe emocje! Takich zawodów świat filmu jeszcze nie widział. Uczestnicy warsztatów przygotują specjalną animowaną relację ze zwariowanej olimpiady, podczas której sami wcielą się w zgraną drużynę sportowców i stawią czoła fantazyjnym dyscyplinom. Będą musieli latać, znikać i czarować, a zasady wymyślać na bieżąco. Jedno jest pewne - to będą niezapomniane zawody zarówno dla uczestników jak i dla widzów!

Artyści i artystki, których, które spotkacie podczas warsztatów:

Monika Kuczyniecka - twórczyni filmów animowanych, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. W pracy wykorzystuje plastelinę, przy pomocy której, w połączeniu z techniką poklatkową, kreuje barwne, pulsujące życiem filmowe światy. Stworzyła wiele animowanych teledysków, m.in. dla Renaty Przemyk, Bajzla, Jerza Igora, Czesława Mozila, Voo Voo, zespołu Dagadana , Rafała Ryterskiego (Narodowy Instytut Audiowizualny), adaptację baśni Andersena (dla Teatru Robotycznego w Centrum Nauki Kopernik).

Robert Kuźniewski - reżyser filmów animowanych i teledysków, animator i montażysta, absolwent Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Animator w berlińskim studio Clay Traces. Mentor na licznych warsztatach animacji, m.in. Anima w Dreźnie. Członek Fundacji Animatik z Poznania.

Piotr Nawrocki - absolwent Łódzkiej Szkoły Projektowania i Reklamy o kierunku: Realizacja obrazu filmowego i telewizyjnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji oryginalnych form animacyjnych, dekoracji i scenografii. Współpracował ze studiem animacji Se-Ma-For, z firmą producencką WJTeam oraz wieloma twórcami krajowymi i zagranicznymi. Pracował przy takich filmach jak "Parauszek i przyjaciele", „Magiczny fortepian” czy "Latająca maszyna". Wykładowca Legnickiej Akademii Filmowej.

Jakub Baniak - autor krótkich filmów animowanych, zajmuje się motion designem, filmem i montażem. Stara się łączyć techniki tradycyjne i nowe media cyfrowe – w tym 3D, fotogrametrię i motion capture. Ukończył Wydział Animacji na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Animacji Komputerowej. Jego krótkie formy pojawiały się na polskich i zagranicznych festiwalach (m.in. ŻUBROFFKA, O!pla, Linoleum), a film dyplomowy “Pusty pokój” zdobył specjalne wyróżnienie na Festiwalu Animator.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Fundusz Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

MKiDN logo

OKO 2023 tabliczka MKiDN.jpg

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!

Do poruszania się po elementach z listy autouzupełnienia koszystaj ze sztrzałek w dół i w górę, wybór zatwierdź enterem

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CSD na podany adres e-mail informacji dotyczących produktów i usług oferowanych przez Administratora. Więcej w polityce prywatności.*

partnerzy

LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
MKiDN_kolor_(3).jpg