Wędrujące Ale Kino

Istniejące od dekady Wędrujące Ale Kino! to festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży pragnących dobrego kina i mających do niego prawo. Ze względu na miejsce zamieszkania są wykluczeni z udziału w wielkich imprezach i nie mogą zobaczyć pokazywanych tam filmów, nieobecnych w repertuarze kin, telewizji i internecie.

Wędrujące Ale Kino! jest „walizkową” wersją poznańskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Znajdą się tu najciekawsze filmy z jego repertuaru, które rywalizują o nagrodę miejscowej, dziecięcej publiczności. Podczas kilkudniowych pobytów w każdej z odwiedzanych miejscowości organizowane są spotkania z twórcami filmów, warsztaty animacji, konkursy i plebiscyty oraz oferta dla nauczycieli sięgających po sztukę filmową w swoich programach nauczania. Filmy wybrane przez widzów Wędrującego Ale Kino! honorowane są nagrodą Wędrujących Koziołeczków na Gali Zamknięcia poznańskiego festiwalu.

Wszystkie zainteresowane szkoły i instytucje kultury zapraszamy do udziału w projekcie!

Strona projektu: wedrujace-alekino.com

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!

Do poruszania się po elementach z listy autouzupełnienia koszystaj ze sztrzałek w dół i w górę, wybór zatwierdź enterem

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

partnerzy

LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
MKiDN_kolor_(3).jpg