publikacje

94799166_3087669254606279_8846123038949769216_o.jpg

SERIA SZTUKA I DZIECKO

Sztuka i Dziecko to cykl wydawniczy publikowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu od lat 80-tych. Tematyka poszczególnych tomów związana jest z hasłem, przewodnią myślą, kolejnych edycji Biennale Sztuki dla Dziecka. Od wielu lat publikacje z tego cyklu są pokłosiem konferencji naukowych stanowiących podstawę teoretyczną Biennale. Poniżej prezentujemy dostępne tytuły z cyklu Sztuka i Dziecko.

SZTUKA JAKO SPOTKANIE - Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Leszczyńskiego i Joanny Żygowskiej (publikacja bezpłatna, obowiązują ograniczenia w liczbie zamówionych egzemplarzy)

DO ŚMIECHU. KOMIZM W SZTUCE DLA DZIECKA - Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Leszczyńskiego, współpraca Hanna Gawrońska - 25 zł

MUZYCZNE ZWIĄZKI W SZTUCE DLA DZIECKA - Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Leszczyńskiego, współpraca Hanna Gawrońska - 25 zł

SŁOWO NA TERYTORIUM SZTUKI DLA DZIECKA - Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Leszczyńskiego - 25 zł

SZTUKA DLA DZIECKA JAKO FORMA KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ - Tom 1 - Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Leszczyńskiego- 20 zł

SZTUKA DLA DZIECKA JAKO FORMA KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ - Tom 2 - Praca zbiorowa pod redakcją Marty Karasińskiej - 20 zł

DZIECKO I TEATR W PRZESTRZENI KULTURY - Tom 1. Teatr w świecie - Praca zbiorowa pod redakcją Marty Karasińskiej i Grzegorza Leszczyńskiego - 10 zł

DZIECKO I TEATR W PRZESTRZENI KULTURY - Tom 2. Świat w teatrze - Praca zbiorowa pod redakcją Marty Karasińskiej i Grzegorza Leszczyńskiego - 10 zł

KULTUROWE KONTEKSTY BAŚNI - Tom 1. Rozigrana córa mitu - Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Leszczyńskiego - 10 zł

KULTUROWE KONTEKSTY BAŚNI - Tom 2. W poszukiwaniu straconego królestwa - Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Leszczyńskiego - 10 zł

PSTRYK! ABECADŁO

Piosenki dla dzieci do wierszy Juliana Tuwima (25 zł)

Muzyka – Jarek Kordaczuk
Śpiew – Basia Raduszkiewicz

Pstryk! Abecadło to cykl miniatur muzycznych na głos i instrumenty do wierszy Juliana Tuwima. Choć  utwory, tak jak wybrzmiewające w nich wiersze, adresowane są przede wszystkim do dzieci, to jednak nawet wytrawnym melomanom obcowanie z  nimi może przynieść nie lada satysfakcję. Niezwykła kondensacja środków wyrazu, różnorodność form i szeroki pejzaż nastrojów, a do tego wyśmienici wykonawcy – przyniosą z pewnością dużo radości, zarówno dużym jak i małym słuchaczom, a piosenki staną się zarazem pięknym, poetyckim, przepełnionym humorem uzupełnieniem dziecięcej literatury.

Płyta powstała na zamówienie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w związku z 19. Biennale Sztuki dla Dziecka noszącym tytuł Słowo na terytorium sztuki dla dziecka. Nieprzypadkowo została wydana w 2013 roku, kiedy to 19. edycja tej imprezy zbiegła się z obchodami ROKU JULIANA TUWIMA.

Płyty można posłuchać na stronie kompozytora przejdź

Titelituralia. Muzyczne pigułki dla dzieci (10 zł)

Płyta CD powstała na zamówienie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu na 16. Biennale Sztuki dla Dziecka. Kompozytorem wszystkich utworów zamieszczonych na płycie jest Jarosław Kordaczuk, laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. R.Murraya Schaffera na utwór dla dzieci „Muzyka i Zabawa”.

Utwory powstały w związku z prowadzonymi przez Centrum działaniami wokół teatru dziecięcego i Poznańskim Przeglądem Małych Form Teatralnych „Teatralka”. Adresatami płyty są przede wszystkim dzieci i nauczycielki przygotowujące przedstawienia teatralne w przedszkolach, ale także dzieci i ich rodzice, którzy lubią muzykę nie tylko lekką, łatwą i przyjemną, ale także refleksyjną, tajemniczą, pełną magii i czarów.

Na płycie znajdują się zarówno piosenki, jak i utwory instrumentalne – teatralia, oraz króciutkie współczesne pigułki muzyczne, które stanowić będą inspirację do zabaw z dziećmi w przedszkolu i w domu.  

Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży

Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży wydawane są od 1992 roku i adresowane przede wszystkim do teatrów zawodowych, a wspiera je finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwsze utwory sceniczne publikowane były już w latach 80. - niedługo po założeniu naszej instytucji - w kwartalniku Sztuka dla Dziecka. Każdego roku ukazuje się jeden lub dwa zeszyty.

Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży są obecnie jedynym wydawnictwem w Polsce stale prezentującym najnowszą dramaturgię dla młodego widza. Publikowane są w nim wybrane utwory z organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka od roku 1986 Konkursu na Sztukę Teatralną oraz przekłady na język polski dramatów zagranicznych, m.in. P. Dorina i P. Gripariego, J.-C. Carriere’a, J.-C. Grumberga z Francji, T. Dorsta, U. Huba i L. Hübnera z Niemiec, A. Fujity z Japonii, B. W. Shearera z Australii. Większość drukowanych w Nowych Sztukach… utworów znalazła się w repertuarze zawodowych teatrów lalkowych, dramatycznych, Teatru TV, różnorodnych przeglądów i festiwali, np. Bajka o szczęściu I. Degórskiej miała już 10 premier, Na Arce o ósmej U. Huba i Baśń o Rycerzu bez Konia M. Guśniowskiej po 8. Kilka z nich doczekało się tłumaczenia na język niemiecki i wydania w roku 2001 w zbiorze Dramatik aus Polen, a także tłumaczenia na języki chorwacki i angielski w antologii Polish Reader - Polska Czytanka, Zagrzeb 2008. Z Nowych Sztuk… bardzo chętnie korzystają także teatry amatorskie i szkolne. Na życzenie nauczycieli i instruktorów rozsyłane są do placówek oświatowych i kulturalnych w całej Polsce.

W sprzedaży dostępne są numery od 18 do 47, z wyłączeniem numeru 21 (nakład wyczerpany).

Jak kupić?

Seria Sztuka i Dziecko oraz płyty

W celu zakupienia publikacji z serii Sztuka i Dziecko prosimy złożyć zamówienie drogą mailową na adres sekretariat@csdpoznan.pl (należy wpisać ilość wybranych pozycji, podać adres do wysyłki i dane do faktury, jeśli będzie potrzebna).

Do ceny książek lub płyt doliczana jest opłata za przesyłkę:

  • 1 egzemplarz – 8 zł
  • 2-4 egzemplarze – 10 zł
  • 5-10 egzemplarzy – 20 zł

Jest również możliwość nabycia naszych wydawnictw bezpośrednio w siedzibie CSD w CK Zamek w godzinach 9.00-15.00, po wcześniejszym przesłaniu formularza z zaznaczeniem odbiór osobisty (płatność gotówką lub przedpłata przelewem).

Realizacja zamówienia następuje po zaksięgowaniu przelewu na naszym koncie.

Od 1 marca 2017 roku obowiązuje nowy numer konta:

70 1020 4027 0000 1302 1396 6538, PKO Bank Polski

Wysyłka realizowana jest za pośrednictwem Poczty Polskiej (list polecony lub paczka).

Nowe Sztuki

Zeszyty Nowych Sztuk -  cena wysyłkowa wynosi 20 zł (zawiera koszt przesyłki), naliczana jest wielokrotność tej kwoty. Cena przy odbiorze osobistym wynosi 15 zł.

Dostępne są również publikacje:

Nowe Bajki Maliny Prześlugi - 10 zł (cena z wysyłką 15 zł - naliczana jest wielokrotność tej kwoty)

Zamówienia Nowych Sztuk prosimy kierować na adres alozowska@csdpoznan.pl.

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
mkidn_01_cmyk.jpg