Nowe Sztuki

Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży to cykliczne wydawnictwo, którego celem jest publikowanie utworów dramatycznych dla młodej widowni i promowanie ich wśród twórców i twórczyń teatralnych. W zeszytach publikujemy teksty polskich autorów i autorek, docenione w kolejnych edycjach Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży (organizowanym przez CSD od 1986 roku) oraz tłumaczenia tekstów dramatopisarzy i dramatopisarek zagranicznych. Pierwszy zeszyt ukazał się w 1992 roku, a pomysł jego powstania zrodził się po rozstrzygnięciu trzeciej edycji Konkursu. Przez niespełna trzydzieści lat działalności wydawnictwa powstała szeroka i różnorodna baza tekstów dla scen lalkowych, dramatycznych, radiowych oraz szkolnych.

Strona projektu: nowesztuki.pl

Redaktor Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży: Zbigniew Rudziński

zrudzinski@csdpoznan.pl
tel. 61 646 44 75

W sprzedaży dostępne są numery od 18 do 45, z wyłączeniem numeru 21 (nakład wyczerpany).

Zamówienia na zeszyty Nowych Sztuk należy kierować na adres lperz@csdpoznan.pl załączając wypełniony formularz (do pobrania TUTAJ).

Koszt jednego zeszytu to 15 zł (przy odbiorze osobistym) i 20 zł (przy wysyłce). W przypadku zamówienie więcej niż jednego zeszytu naliczana jest wielokrotność tej kwoty.

Dostępne są również suplementy:

  • Nowe Bajki Maliny Prześlugi (7 zł przy odbiorze na miejscu, 10 zł przy wysyłce)
  • Nowe Sztuki Młodzieży dla Młodzieży (10 zł przy odbiorze na miejscu, 15 zł przy wysyłce)

Indeks wszystkich utworów wydanych w zeszytach 1 - 45 do pobrania TUTAJ.

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
mkidn_01_cmyk.jpg