Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży

„Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży” to seria wydawnicza, której celem jest prezentowanie utworów dramatycznych rodzimych i zagranicznych autorów i autorek. Teksty polskie pochodzą przede wszystkim z Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

Pomysł publikowania serii wydawniczej ze sztukami teatralnymi dla młodej widowni narodził się w 1992 roku, tuż po rozstrzygnięciu trzeciej edycji Konkursu. Jest to jedyne polskie wydawnictwo stale drukujące współczesne dramaty dla dzieci i młodzieży. W roku kalendarzowym ukazuje się jeden lub dwa numery.

Informacje o sztukach można znaleźć w katalogu internetowym: www.nowesztuki.pl

Redaktorem od 1. do 49. numeru w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży” był Zbigniew Rudziński.

Opiekę merytoryczną nad serią „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży” od 50. numeru („Trójka na głowie. Antologia sztuk niemieckojęzycznych dla młodej widowni”) sprawuje Joanna Żygowska.

Lista dostępnych numerów oraz informacje dotyczące zamówień (w tym formularz zamówień) znajdują się na stronie: https://nowesztuki.pl/wydawnictwo/

Kontakt:
Aleksandra Łozowska
alozowska@csdpoznan.pl
tel.: 791 571 521

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!

Do poruszania się po elementach z listy autouzupełnienia koszystaj ze sztrzałek w dół i w górę, wybór zatwierdź enterem

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

partnerzy

LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
MKiDN_kolor_(3).jpg