Biennale Sztuki dla Dziecka

Biennale Sztuki dla Dziecka to interdyscyplinarny projekt poświęcony twórczości dla młodych odbiorców. W jego ramach prezentujemy i produkujemy wydarzenia artystyczne oraz, w ramach Obserwatorium Sztuki dla Dziecka, inspirujemy dyskusję na temat twórczości dla młodych. Obecnie realizacja kolejnych edycji projektu trwa lata, a jego momentem kulminacyjnym jest Festiwal Biennale Sztuki dla Dziecka.
Projektowi towarzyszy tematyczne wydawnictwo, którego kolejne tomy są wydawane w serii „Sztuka i Dziecko”. Biennale Sztuki dla Dziecka, zainicjowane w 1973 roku, było powodem powołania Ogólnopolskiego Ośrodka Sztuki dla Dziecka (dzisiaj: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu).
Biennale Sztuki dla Dziecka realizuje następujące cele:

  • poruszanie ważnych problemów i tematów związanych ze sztuką dla dziecka,
  • inspirowanie nowych działań artystycznych,
  • kształtowanie interdyscyplinarnego spojrzenie na sztukę dla młodych odbiorców,
  • integrowanie i sieciowanie osób związanych ze sztuką dla dziecka.

Każda edycja Biennale Sztuki dla Dziecka przyjmuje i analizuje inny motyw przewodni: w 2019 roku było to hasło „Sztukę jako spotkanie” , w 2017 roku - „Do śmiechu”, w 2015 roku - „Ocean dźwięków”, w 2013 roku - „Słowo na terytorium sztuki dla dziecka”.

Strona projektu: biennaledladziecka.pl

Koordynatorka projektu:

Ewelina Chatłas

echatlas@csdpoznan.pl

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!

Do poruszania się po elementach z listy autouzupełnienia koszystaj ze sztrzałek w dół i w górę, wybór zatwierdź enterem

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

partnerzy

LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
MKiDN_kolor_(3).jpg