Biblioteka Wyobraźni

Biblioteka Wyobraźni to projekt artystyczno-edukacyjny składający się z akcji twórczych z udziałem uczniów szkół podstawowych, animatorami oraz wystawy obiektów artystycznych wykonanych przez artystów prowadzących akcje twórcze.

Tematem projektu Biblioteka Wyobraźni jest książka artystyczna – unikatowy obiekt, w którym dominują obraz i forma, często znacznie odbiegające od formy tradycyjnej książki. Obiekty książkowe powstające podczas spotkań animowanych przez artystów z różnymi grupami dzieci mają wzbudzić refleksję nad relacją między słowem, a obrazem, która zainspiruje twórcze propozycje uczestników spotkań w zakresie formy ich książki. Spotkania twórcze i wystawa mają skupić uwagę na tej formie wypowiedzi artystycznej ukazując poszukiwania, doświadczenie oraz popularyzowanie nowych koncepcji artystycznych.

Projekt adresowany do szerokiego grona odbiorców, od dzieci ze starszych klas szkół podstawowych do dorosłych ( nauczycieli i animatorów sztuki). Poprzez uczestnictwo różnych grup wiekowych, projekt ma silny wymiar artystyczno-edukacyjny. Nastawiony jest na poznanie wyjątkowej formy sztuki, którą można adaptować i przenosić do działań artystycznych na terenie szkół, bibliotek. Książka artystyczna pozwala na dłuższa ekspozycję na terenie szkoły, pozwala zastosować bardzo różne materiały dostępne dla dziecka.

Kurator projektu:

Tadeusz Wieczorek
twieczorek@csdpoznan.pl

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!

Do poruszania się po elementach z listy autouzupełnienia koszystaj ze sztrzałek w dół i w górę, wybór zatwierdź enterem

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

partnerzy

LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
MKiDN_kolor_(3).jpg