Ale Kino!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! to odbywające się co roku w Poznaniu święto filmu, mające na celu promocję dobrego kina dla młodych widzów.

Z radością pokazujemy premiery, z nostalgią przypominamy obrazy klasyczne i zapomniane. Nagradzamy filmy uznane i te, które dopiero wchodzą na ekrany. Zapraszamy nestorów kina i filmowych debiutantów, a przede wszystkim widzów. W świat wysyłamy też Koziołki – nagrody dla najlepszych filmów długiego i krótkiego metrażu.

Historia festiwalu sięga lat 60. XX wieku i Przeglądu Filmów Animowanych i Dziecięcych, a obecny, międzynarodowy kształt imprezy wykrystalizował się w latach 90. Od tego czasu Ale Kino! rokrocznie gromadzi w salach Multikino 51 i Kina Pałacowego dziesiątki tysięcy młodych odbiorców, pokazując setki filmów na niezliczonych pokazach.

Strona projektu: alekino.com

Koordynatorka projektu:

Marta Jodko
mjodko@alekino.com

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!

Do poruszania się po elementach z listy autouzupełnienia koszystaj ze sztrzałek w dół i w górę, wybór zatwierdź enterem

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

partnerzy

LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
MKiDN_kolor_(3).jpg