Zapraszamy na warsztaty Animatora Jutra!

Już w najbliższy poniedziałek, 14 czerwca, ruszają zapisy na Animatora Jutra!

Zapraszamy na warsztaty animacji w plenerze. Po miesiącach aktywności głównie „zdalnych” i „online” pora spotkać się i działać wspólnie z innymi w realnej przestrzeni! Świeże powietrze, miejskie zakamarki, koleżanki i koledzy, znakomici poznańscy artyści animatorzy – to wszystko na pewno wyzwoli wulkany pomysłów u tych, którzy pragną w czasie kilku wakacyjnych dni stworzyć film animowany w technice piksilacji.

Warsztaty Animator Jutra

12-15 lipca 2021, w godzinach 10.00-13.00

(cykl czterech spotkań w stałych, 10-cio osobowych, grupach)

Masa do zrobienia

prowadzenie warsztatu: Monika Kuczyniecka

To będzie warsztat o czasie, o tym, że często nam go brak, że wpływa korzystnie i niekorzystnie na wiele naszych spraw, że zamienia łzy w śmiech, a nawet zmienia kolor włosów! Niektórzy mają go za wiele, a inni wciąż za mało… – o tym też między innymi „ulepimy” nasze historie. Będziemy działali z masą różnych mas – wykorzystamy plastelinę, popularne ostatnio różne masy ciągnące się i inne kolorowe plastyczne substancje! Podczas zajęć będziemy rozmawiali o czasie i inspirowali się naszymi wypowiedziami. Będziemy pracowali pod chmurką – czy zatem w animacji pomogą nam ślimaki?

Nieznane rytuały plemienia Dzikich Animatorów

prowadzenie warsztatu: Paulina Wyrt

Przygotujcie się, by przeżyć przygodę u boku nowoodkrytego Plemienia Animacyjnego! Nieznane rytuały przywoływania Klatek Filmowych, wojenny taniec przed zmontowaniem Dwóch Ujęć i inne zwyczaje Dzikich Animatorów. Oto co Was czeka po wstąpieniu do Animacyjnego Plemienia. Zapraszamy do uwolnienia na moment wodzy fantazji i przeniesienia się z codziennej Krainy On-line, by wspólnie eksplorować Półwysep Animacji Poklatkowej tuż nad błękitnym morzem Animacji w Plenerze. Używając różnych materiałów plastycznych stworzymy stroje i maski plemienne. Wymyślimy rytuały Plemienia Animacji, które zostaną sfilmowane i zanimowanie przy pomocy animacji poklatkowej.

Organizm miasta

prowadzenie warsztatu: Bartosz Zarzycki

Każde miasto ma swój rytm, styl, atmosferę. Mówi się, że miasto żyje, a jeśli to prawda, to czy jest jednym organizmem? Co się składa na ten organizm, jakie ma tkanki, strukturę, co go spaja? Podczas warsztatu wyjdziemy na zewnątrz. Zainspirowani sztuką ulicy, architekturą małą i dużą, stworzymy etiudę w technice piksilacji. Użyjemy sprzętu fotograficznego do rejestracji obrazu oraz wszelakich narzędzi malarskich do stworzenia animacji poklatkowej w przestrzeni miasta. Poznamy podstawy tej sztuki filmowej i dowiemy się jak niewiele trzeba, by stać się młodym artystą.

Tajemne przejście

prowadzenie warsztatu: Robert Kuźniewski

Stworzymy wspólnie animowaną historię o tajemnych przejściach i metamorfozach, inspirując się przestrzenią starego Zamku. Wykorzystując do animacji elementy przestrzeni, siebie oraz przygotowane rekwizyty, odbędziemy podróż pomiędzy wymiarami i formami. Ożywione przedmioty będą się przemieszczały i teleportowały, zmieniając formy, a nawet zamieniając się w ludzi... Naszym zadaniem będzie wspólne zaplanowanie i stworzenie tzw. efektu domina – każdy z uczestników zanimuje przygotowany przez siebie element scenografii, zmieniając go w inny lub ożywiając. Do wykonania scenografii i rekwizytów posłużą kartony, farby, kreda, plastelina, kolorowe papiery itp. oraz elementy znajdujące się w przestrzeni i sami uczestnicy. To będzie niezwykła podróż przez zamkowe zakamarki ograniczona jedynie naszą wyobraźnią!

INFORMACJE

wiek uczestników: 7-14 lat

koszt udziału w całym cyklu (cztery spotkania): 25 zł od osoby

termin rozpoczęcia zapisów: 14.06.2021

Zgłoszenia zawierające:

- tytuł wybranego warsztatu

- imię i nazwisko dziecka

- wiek dziecka

- numer telefonu oraz adres mailowy do rodzica/opiekuna

prosimy wysłać na adres: lperz@csdpoznan.pl

ANIMA_CSD_cover_FB_warsztaty.jpg

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!

Do poruszania się po elementach z listy autouzupełnienia koszystaj ze sztrzałek w dół i w górę, wybór zatwierdź enterem

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

partnerzy

LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
MKiDN_kolor_(3).jpg