XI edycja OKA KALEJDOSKOPU - zapraszamy na seanse i warsztaty animacji
Zapraszamy grupy szkolne na niezapomniane doświadczenia podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU! To wydarzenie, podczas którego będzie można podziwiać filmy stworzone przez dzieci i młodzież oraz wziąć udział w warsztatach animacji.
Podczas naszych seansów filmowych zanurzymy się w świat fantastycznych animacji, które powstały dzięki wyobraźni i kreatywności młodych filmowców i filmowczyń. Każdy film to historia o tym, co jest ważne i co zajmuje ich myśli.
Po seansie zapraszamy na warsztaty animacji, podczas których dzieci będą mogły samodzielnie spróbować swoich sił w tworzeniu animacji różnymi technikami. Pod okiem doświadczonych instruktorów zaprojektują i animują własne postacie oraz sceny, odkrywając tajniki tego fascynującego świata.
To wyjątkowa okazja nie tylko do świetnej zabawy, ale także do rozwijania umiejętności artystycznych i technicznych.
Plan warsztatów:
22 kwietnia / poniedziałek
- 9:00 - 9:45 - seans filmowy „Tajemnice w sercu miasta" (58'39'')
- 10:00 - 13.00 - seans filmowy „Magiczne krajobrazy" (51'25'') + warsztaty (2 godz.): „We mgle" i „Magiczne sztuczki"
23 kwietnia / wtorek
- 9:00 - 9:45 - seans filmowy „Tacy jesteśmy" (53'55'')
- 10:00 - 13.00 - seans filmowy „Nie tylko straszne historie" (65'09'') + warsztaty (2 godz.): „We mgle" i „Magiczne sztuczki"
26 kwietnia / piątek
- 9:00 - 10:45 - warsztaty (105 min): „We mgle" i „Co by było, gdyby..."
- 11:00 - 12:30 - pokaz filmów laureatów i laureatek oraz wręczenie nagród
Projekt kierowany jest do dzieci w klasach 1 – 8 szkoły podstawowej.
Seanse oraz warsztaty odbędą się w Scenie Wspólnej (ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą).
CENNIK:
SEANS FILMOWY + WARSZTATY:
- 20 zł/szt. – bilety dla dzieci
- 10 zł/szt.- bilety dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny
- 1 zł/szt. – bilety dla nauczycielki, nauczyciela
- 1 zł/szt. - bilety dla asystentki, asystenta osoby z niepełnosprawnością
SEANS FILMOWY (bez warsztatów):
- 8 zł/szt. – bilety dla dzieci
- 4 zł/szt.- bilety dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny
- 1 zł/szt. – bilety dla nauczycielki, nauczyciela
- 1 zł/szt. - bilety dla asystentki, asystenta osoby z niepełnosprawnością.
Aby zarezerwować miejsca dla grup, należy wypełnić Formularz Rezerwacji:
XI Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU
Potwierdzenie rezerwacji otrzymacie Państwo w mailu zwrotnym.
WARSZTATY:
- „Magiczne sztuczki"
Jak sprawić, by marchewka zniknęła w uchu? Co zrobić, by latać na miotle? Czy można wskoczyć do kapelusza? Odpowiedzi na te pytania kryją się w tajemniczej technice piksilacji, która polega na fotografowaniu kolejnych faz ruchu aktorów oraz aktorek i łączeniu zrobionych zdjęć w film. Podczas tego warsztatu będziecie nie tylko wykonywać magiczne sztuczki, stworzycie film animowany, ale także będziecie mogli w nim zagrać! A wszystko w atmosferze dobrej zabawy, współpracy i otwartości na eksperyment.
Prowadzący: Piotr Chmielewski
Animacyjny samouk, który jedną nogą stoi w świecie animacji, a drugą w świecie edukacji. W swojej pracy stara się podejmować społecznie ważne tematy, dlatego oprócz filmów studyjnych, tworzy animacje kampanijne oraz edukacyjne dla organizacji pozarządowych. Animacja "Krab", która jest jego reżyserskim debiutem, była wielokrotnie nagradzana na festiwalach w Polsce i zagranicą- również przez najmłodszą publiczność. Piotr od wielu lat prowadzi warsztaty z zakresu animacji i fotografii eksperymentalnej.
- „We mgle"
Wczesnym rankiem, gdy wiosna budzi się do życia, cały świat jest owiany tajemniczą mgłą, jakby chciał się ukryć przed ciekawymi oczami. Ale nie daj się zwieść! Słońce powoli wstaje, przebijając mgłę swoimi promieniami. Stopniowo mgła znika, odkrywając pierwsze kontury drzew, kwiatów i zwierząt, które jeszcze chwilę temu spały.
Na naszym warsztacie czeka na was magiczna przygoda! Dowiecie się, jak zwykły papier może stać się narzędziem do tworzenia animacji. Będziemy wycinać kolorowe kształty z suchych traw i przezroczystych kalek, aby stworzyć historie o tej tajemniczej mgle. Gotowi na odkrywanie świata poprzez sztukę? Zaczynamy!
Prowadzący: Robert Kuźniewski
Reżyser filmów animowanych i teledysków, animator i montażysta, absolwent Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Animator w berlińskim studio Clay Traces. Mentor na licznych warsztatach animacji, m. in. Anima w Dreźnie. Członek Fundacji Animatik z Poznania.
- „Co by było, gdyby..."
Co by było, gdyby słonie jeździły na rolkach, mrówki podnosiły ciężary, a koty nosiły biżuterię? To wszystko może stać się prawdą dzięki animacji plastelinowej! Na naszym warsztacie poznacie tajniki poklatkowej i stworzycie własne postacie, które będą żyły i działały w sposób zupełnie niemożliwy w realnym świecie. Razem wymyślimy wszystkie ich przygody. Gotowi na niezwykłą zabawę?
Prowadząca: Monika Kuczyniecka
Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Stworzyła kilka animowanych teledysków m.in. dla Renaty Przemyk, Bajzla, Jerza Igora, Czesława Mozila, Voo Voo, zespołu Dagadana, Na Górze, Rafała Ryterskiego (Narodowy Instytut Audiowizualny). Zrealizowała adaptacje animowanych utworów literackich – baśń H.Ch.Andersena „Ojciec wie najlepiej”(dla Teatru Robotycznego w Centrum Nauki Kopernik). Ostatnio jej animacje można zobaczyć w filmie dokumentalnym w reż. Agi Borzym „ Dziewczyńskie historie”. W pracy wykorzystuje plastelinę, przy pomocy której – w połączeniu z techniką poklatkową – kreuje barwne, pulsujące życiem filmowe światy.