Wielka Przygoda z Filmem

Istniejąca od 25 lat Wielka Przygoda z Filmem (pierwsze warsztaty odbyły się w 1994 roku) to całoroczny cykl spotkań warsztatowych z zakresu realizacji filmu dla dzieci i młodzieży z różnych środowisk.

Podstawowym celem, a zarazem zadaniem uczestników warsztatów jest samodzielna realizacja, według własnego pomysłu, krótkiej, kilku- kilkunastominutowej etiudy fabularnej lub dokumentalnej. Zajęcia stanowią jednocześnie praktyczną formę poszerzenia i uzupełnienia szkolnej edukacji filmowej. Założeniem warsztatów jest aktywne uczestnictwo uczniów we wszystkich etapach powstawania filmu, od scenariusza, poprzez plan zdjęciowy, do montażu i kinowej premiery....itd.

W wielu edycjach filmy realizowały dzieci i młodzież niepełnosprawna ruchowo,umysłowo, niewidomi, niesłyszący, podopieczni świetlic socjoterapeutycznych, ośrodków kuratorskich - opieki artystycznej podjęli się znani polscy reżyserzy m.in. T. Dettloff, B. Dzianowicz, J. Filipiak, S.Jędryka, R. Jerzak, K.Kasica, K. Krupska-Wysocka, M. Haremski, D. Latour, S. Lenartowicz, I. Mołodecki, J. Moszkowicz, K. Nowak-Tyszowiecki, M. Palej, M. Rosa, W. Skrzynecki, Maciej-Sterło-Orlicki,

Projekt kończy się premierową projekcją kinową podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. W ciągu roku filmy są prezentowane na specjalnych pokazach, biorą także udział w amatorskich konkursach i festiwalach filmowych w kraju i poza granicami.

Do tej pory, w 25 edycjach projektu uczestniczyło przeszło 3000 uczniów poznańskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół średnich - zrealizowali oni blisko 130 krótkich filmów fabularnych i dokumentów.

Wybrane filmy można zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.

Od kilku lat projekt objęty jest patronatem i wsparciem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Koordynator projektu:

Marian Suchanecki
msuchanecki@alekino.com


newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
mkidn_01_cmyk.jpg