Wielka Przygoda z Filmem

Istniejąca od 25 lat Wielka Przygoda z Filmem to całoroczny cykl spotkań warsztatowych z zakresu realizacji filmu dla młodzieży z różnych środowisk całej Polski.

Podstawowym celem, a zarazem zadaniem uczestników warsztatów jest samodzielna realizacja, według własnego pomysłu, krótkiej, kilku- kilkunastominutowej etiudy fabularnej lub dokumentalnej. Zajęcia stanowią jednocześnie praktyczną formę poszerzenia i uzupełnienia szkolnej edukacji filmowej. Założeniem warsztatów jest aktywne uczestnictwo uczniów we wszystkich etapach powstawania filmu, od pomysłu do realizacji, od scenariusza poprzez plan filmowy do montażu. Z każdą grupą pracuje profesjonalny opiekun artystyczny - w minionych latach byli to m.in. Stanisław Jędryka, Michał Rosa, Janusz Piwowarski czy Katarzyna Krupska-Wysocka.

Projekt kończy się premierową projekcją kinową podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. W ciągu roku filmy są prezentowane na specjalnych pokazach, biorą także udział w amatorskich konkursach i festiwalach filmowych w kraju i poza granicami.

Od 2015 roku projekt objęty jest patronatem i wsparciem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Koordynator projektu:

Marian Suchanecki
msuchanecki@csdpoznan.pl

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!

Do poruszania się po elementach z listy autouzupełnienia koszystaj ze sztrzałek w dół i w górę, wybór zatwierdź enterem

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

partnerzy

LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
Logo_MKDNiS_kolorowe_ (2).jpg