Kieszeń Vincenta

Międzynarodowe Warsztaty Niepokoju Twórczego Kieszeń Vincenta to istniejący od 2001 roku projekt warsztatów edukacyjno-artystycznych skierowanych do dzieci i młodzieży z Wielkopolski i sąsiednich województw, często o utrudnionym dostępie do kultury. Każdego roku twórcy z Polski i Europy spotykali się z nimi w gościnnych plenerach Parku Cytadela w Poznaniu.

Przed każdą edycją Warsztatów młodzi animatorzy oraz absolwenci kierunków artystycznych i pedagogicznych pracowali nad innowacyjnymi scenariuszami twórczych spotkań, które poprzez nietypowe materiały artystyczne i narzędzia edukacyjne rozwijały wyobraźnię dzieci i młodzieży i oswajały je z niestandardowym obcowaniem ze sztuką.

Kieszeń Vincenta była też szansą dla młodych animatorów z całej Europy do nabycia cennego doświadczenia w prowadzeniu multidyscyplinarnych warsztatów i rozwoju dzięki ofercie branżowych spotkań. Twórcy dzielili się swoimi obserwacjami, doświadczeniami i nawiązywali międzynarodowe kontakty artystyczne, brali udział w dyskusjach, warsztatach i prezentacjach pogłębiających wiedzę i rozwijające kompetencje.

Kurator projektu: Tadeusz Wieczorek

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!

Do poruszania się po elementach z listy autouzupełnienia koszystaj ze sztrzałek w dół i w górę, wybór zatwierdź enterem

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

partnerzy

LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
MKiDN_kolor_(3).jpg