Zapraszamy nauczycieli na szkolenie!

W ramach współpracy z poznańskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli zapraszamy na dwa wydarzenia, które odbędą się w najbliższym czasie w Scenie Wspólnej, a znajdują się w programie szkoleniowym ODN: Scena Czytana i prezentacja tekstu "BlackPink" oraz spektakl "Chodź na słówko 3".

Na szkolenie można rejestrować się przez stronę ODN:

https://odnpoznan.pl/sub,pl,oferta.html

“BlackPink” opowiada o zwykłym nastolatu - Janku. Chodzi on do gimnazjum, słucha koreańskiego popu, interesuje się tym, co modne: nosi spodnie "rurki", marzy o Vansach - podobnie jak młodzi w jego wieku. Jest spokojny, wrażliwy, dobrze wychowany. Mieszka z matką (po odejściu agresywnego ojca) i doświadcza bezmyślnego okrucieństwa rówieśników: szykany z powodu domniemanej inności chłopca, poniżanie, hejt.
Sztuka stanowi apel o to, by zatrzymać falę przemocy i internetowego hejtu, którego ofiarą może stać się każdy. Dramat można odczytywać zarówno jako społecznie zaangażowany manifest, jak i opowieść metaforyczną, niejednoznaczną, zapraszającą do interpretacji.
Po prezentacji odbędzie się spotkanie z reżyserem wydarzenia, będzie ono miało charakter otwarty, dzięki czemu uczestnicy będą mogli zaspokoić swoją ciekawość dotyczącą konkretnych, nurtujących ich tematów.
Na wydarzenie zapraszamy 25 listopada (poniedziałek) na g. 18.00, kierowane jest do widzów od 13 roku życia. Bilety kosztują 5 zł/szt. i upoważniają do wzięcia udziału w Scenie Czytanej oraz spotkaniu po niej.
Spektakl "Chodź na słówko 3", który zaprezentujemy w ramach festiwalu "KONTEKSTY", to kontunuacja przygód znanych z wcześniejszych części Piłki, Futrzaka i Brzydkiego Słowa. Nowa opowieść Maliny Prześlugi koncentruje się na dojrzewaniu dzieci głównych bohaterów i na wszelkich perypetiach, które mogą się z tym wiązać. Dzieci, oczekując wolności, uciekają z domu, a bliscy będą starali się je odnaleźć i, przede wszystkim, zrozumieć.
Spektaklowi również towarzyszyć będzie spotkanie i rozmowa - w ramach działań seminaryjnych ODN.
Spekatkl odbędzie się 1 grudnia (niedziela), o g. 10.00, kierowany jest do widzów od 7 roku życia, a bilety na to wydarzenie są w cenie 15 zł/szt. i upoważniają do wzięcia udziału w spektaklu i spotkaniu po nim.

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
mkidn_01_cmyk.jpg