Zapraszamy na Wakacje z animacją!

CSD__wydarzeniewakacje-animacja.png

Zapraszamy na międzynarodowe warsztaty animacji z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Toon Club w Mumbai (Indie).

Warsztaty odbędą się w dniach 20 - 25 lipca.

W czasie gdy pandemia zamknęła wiele osób w domach i w granicach własnych krajów sztuka umożliwia przekraczanie tych ograniczeń. Otwieramy okno na świat i zapraszamy dzieci z Poznania oraz z miasta Mumbai w Indiach do udziału we wspólnych międzynarodowych warsztatach animacji online. Zajęcia poprowadzą znakomici artyści: Miłosz Margański z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Tehzeeb Khurana z Toon Club w Mumbai.

Zgłoszenia udziału zawierające:

 • tytuł wybranego warsztatu
 • imię i nazwisko dziecka
 • imię i nazwisko rodzica/opiekuna
 • wiek dziecka
 • kontakt mailowy oraz telefoniczny do rodzica/opiekuna

prosimy przesyłać na adres lperz@csdpoznan.pl do 15 lipca.

Dzieci uczestniczą w jednym wybranym warsztacie przez cały cykl.

MAGICZNY DOM

prowadzenie warsztatu: Miłosz Margański – animator, zajmuje się filmem interaktywnym i wirtualną rzeczywistością, od 2014 Kierownik Katedry Animacji na Wydziale Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

 • wiek uczestników: 10-13 lat
 • termin: 20-25 lipca 2020 (codziennie od 14.30 do 15.30)
 • w grupie uczestników będzie 10 osób (5 dzieci z Polski i 5 z Indii)
 • warsztat prowadzony będzie w języku angielskim

do udziału w warsztacie potrzebne będą: komputer z kamerą, mikrofonem i dostępem do internetu oraz smartfon i selfie stick (przygotowane we własnym zakresie przez uczestników)

W związku z tym, iż animacja to sztuka ożywiania, podczas warsztatów dowiemy się wspólnie jak „ożywić” znajdujące się w naszym najbliższym otoczeniu przedmioty. Czy wystarczą nam jedynie łyżka i widelec, aby opowiedzieć nieśmiertelną historię miłości Romea i Julii? Dzięki wykorzystaniu fotografii poklatkowej wszystko co dotychczas stanowiło nudny przedmiot codziennego użytku stać się może bohaterem pasjonującej historii. Poznamy tajniki klasycznych technik animacji oraz dowiemy się jak wykorzystać nasz smartfon, by stać się prawdziwym „czarodziejem” kina. Sprawdźmy wspólnie jak niewiele potrzeba, by przeżyć prawdziwą filmową przygodę.

Zadaniem uczestników będzie zapoznanie się z przygotowanymi filmowymi materiałami edukacyjnymi oraz wykorzystanie omawianych w nich technik w samodzielnych eksperymentach. Do działu w warsztacie potrzebny będzie smartfon oraz selfie stick, które uczestnicy muszą przygotować we własnym zakresie. Rezultaty samodzielnej pracy będą przesyłane do artysty prowadzącego warsztat, a ze zgromadzonych materiałów zostanie zmontowany wspólny film.

ODWRÓĆ I ZAKRĘĆ!

prowadzenie warsztatu: Tehzeeb Khurana – reżyserka i założycielka Toon Club – pionierskiej organizacji zajmującej się nauczaniem sztuki animacji dla dzieci i młodych dorosłych w Mumbai w Indiach (filmy zrealizowane przez dzieci w Toon Club zdobyły 31 międzynarodowych nagród).

 • wiek uczestników: 10-13 lat
 • termin: 20-25 lipca 2020 (codziennie od 13.00 do 14.00)
 • w grupie uczestników będzie 10 osób (5 dzieci z Polski i 5 z Indii)
 • warsztat prowadzony będzie w języku angielskim

do udziału w warsztacie potrzebne będą: komputer z kamerą, mikrofonem i dostępem do internetu, smartfon, selfie stick lub stos książek i drewniana/metalowa szpatułka (do zbudowania konstrukcji unieruchamiającej smartfon), zeszyt w kratkę, kątomierz, linijka, ekierka, ołówki, gumka, temperówka, kredki, cienkopisy, taśma klejąca i dwustronna, biały papierowy talerz z płaska podstawą o średnicy 30 cm (wszystko przygotowane we własnym zakresie przez uczestników)

Podczas warsztatu nauczmy się sztuki animacji poklatkowej i stworzymy film animowany malując i rysując na kartkach zwykłego zeszytu w kratkę. Poznamy kilka ciekawostek z historii animacji oraz kilka nowinek o tym, jak innowacyjnie wykorzystać do tworzenia filmu to, co mamy w domu. W dzisiejszych czasach nie jest konieczne używanie drogiego sprzętu, by zrealizować niesamowite animacje! Będzie nam do tego potrzebne tylko kilka rzeczy: stos książek, szpatułka, papierowe talerze, zeszyt w kratkę, podstawowe materiały plastyczne oraz przede wszystkim dużo wyobraźni, świetne pomysły, kreatywność, zamiłowanie do rysowania i malowania oraz cierpliwość. Nauczymy się jak można stworzyć film animowany korzystając ze smartfona. Każdy młody artysta zrealizuje swoją własną animację. Dzięki temu będzie mógł w praktyce doświadczyć czym jest tworzenie filmu animowanego i zapoznać się z różnymi technikami powstawania ruchomych obrazów.

Zadaniem uczestników będzie zapoznanie się z przygotowanymi filmowymi materiałami edukacyjnymi oraz wykorzystanie omawianych w nich technik w samodzielnych eksperymentach. Do działu w warsztacie potrzebny będzie smartfon oraz materiały wymienione we wstępie, które uczestnicy muszą przygotować we własnym zakresie. Rezultaty samodzielnej pracy będą przesyłane do artystki prowadzącej warsztat, a ze zgromadzonych materiałów zostanie zmontowany wspólny film.

REGULAMIN

ZGODA NA UDZIAŁ W WARSZTATACH

Zapraszamy!

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
mkidn_01_cmyk.jpg