Wystawa fotografii pt. „Żywije” - wernisaż już w piątek!

Wystawa fotografii pt. „Żywije” jest częścią projektu „Cicha!”, wernisaż wystawy poprzedzi premierę spektaklu „Cicha!” – autorstwa Pauliny Wycichowskiej z kreatywnym udziałem Malwiny Paszek. Fotograf i kulturoznawca - Katarzyna Majewska dokumentowała proces powstawania spektaklu i przygotowań do niego z udziałem zaproszonych gości. W trakcie spotkań i warsztatów prowadzonych przez Paulinę Wycichowską i Malwinę Paszek powstały fotograficzne portrety kobiet połączonych słowiańskimi korzeniami - część z nich pochodzi ze wschodu Polski i zza wschodniej granicy (Ukraina, Białoruś).

Tytuł wystawy fotografii „Żywije” wywodzi się od nazwy słowiańskiej postaci kobiecej - Żywii, bóstwa symbolizującego życie, uosabiającego żywotność, dojrzewanie, ożywianie, karmienie – bardzo ważne cechy kobiecości, tak w słowiańskich mitach, jak współcześnie. Portrety mają charakter symboliczny i są indywidualnym wyrazem tego co każda z kobiet uosabia jako współczesna Żywia – bogini życia.

Wystawa fotografii Katarzyny Majewskiej „ŻYWIJE”. Scena Wspólna, Poznań, ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą 11 październik 2019, godz. 18.00

Zapraszamy!

baner.jpg

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
mkidn_01_cmyk.jpg