Morfeusz Sen powraca!

95611638_3109896562383548_673998918429704192_n.png

Zapraszamy na niezwykłe SŁUCHOBRAZOWISKO online - nagrany na nowo i ilustrowany zdjęciami "Morfeusz Sen" w wykonaniu Radosława Elisa.
Kiedy: 12 i 16 maja o 17:00
Gdzie: fanpage i YouTube Centrum Sztuki Dziecka

"Morfeusz Sen" zabierze Was w świat tajemnic, marzeń sennych i kołysanek.

Na początku był… Radosław Elis! To jego aktorskie i wokalne talenty, a także znakomity kontakt z małymi dziećmi, stały się dla Jerzego Moszkowicza inspiracją do napisania tekstu MORFEUSZ SEN oraz przeniesienia go na scenę.

Słowo od reżysera:

"Zapraszam na premierę pierwszego w historii Centrum Sztuki Dziecka słuchobrazowiska, zatytułowanego MORFEUSZ SEN!
Neologizm „słuchobrazowisko” ma oddać istotę formy utworu, przeznaczonego przede wszystkim do prezentacji internetowej. To słuchowisko „z obrazkami”, ilustrowana, czytana książka. We mnie wywołuje także wspomnienie przeźroczowych bajek z dzieciństwa, z tekstem czytanym przez mamę, wyświetlanych z bakelitowego rzutnika „Bajka”. Słuchobrazowisko o Morfeuszu, który przynosi dziecku sny, pomagające w oswojeniu tego, co dzieje się na jawie, jest wytworem pewnego rodzaju recyclingu artystycznego. Posłużyliśmy się w nim ścieżką dźwiękową z zapisanego na wideo przedstawienia ze Sceny Wspólnej oraz zrobionymi na nim fotografiami, poddając te elementy subtelnej obróbce. Rezultat ocenią dzieci i rodzice; zachęcam, aby posłuchać i pooglądać razem. Z nadzieją, że się spodoba, życzę udanego odbioru.

Monodram Radosława Elisa
Tekst, dramaturgia i reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Teksty kołysanek: Radosław Elis
W spektaklu wykorzystano także wiersz Joanny Papuzińskiej „Kołysanka smoków” oraz „Piosenkę Baby-Jagi” Jerzego Moszkowicza
Muzyka: Gabriel Kaczmarek
Postprodukcja dźwięku: Rafał Igiel
Zdjęcia: Maciej Zakrzewski
Scenografia: Jakub Psuja
Kostiumy: Angelina Janas-Jankowska
Konsultacja choreograficzna: Paulina Wycichowska

Prapremiera przedstawienia teatralnego „Morfeusz Sen”odbyła się 12 lutego 2017 roku na Scenie Wspólnej.

Część pierwsza - 33 minuty
Część druga - 21 minut
Wiek uczestników: 5-7 lat

Materiały edukacyjne do pobrania:

EDU-PRZEWODNIK

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
mkidn_01_cmyk.jpg