Animatorowe filmy nagrodzone w Pilznie!

W miniony weekend na Festiwalu Animánie w Pilznie nagrodzono dwa filmy zrealizowane podczas tegorocznych warsztatów Animator Jutra

Film Krajobraz emocji otrzymał jedną z głównych nagród „Animanickę”. Nagrodami były przepiękne książki-rozkładanki (tzw. pop-up booki) – każda inna, wykonane przez młodych artystów z Pilzna. 

Wyróżnienie otrzymał również inny film z Animatora Jutra – Labirynt

Konkurs Festiwalu Animánie podzielony jest na trzy kategorie: mini, midi i maksi. 

W kategorii mini zgłoszono 170 filmów, a do konkursu zostało ich przyjętych 100. Były to przepiękne, często zabawne, ale też wzruszające obrazy z całego świata (między innymi z Indii, Kanady czy Stanów Zjednoczonych). 

Wśród tych wszystkich filmów jury w składzie: Lucie Sunková – reżyserka z Czech, Luděk Horký – reżyser z Czech i Hrvoje z Chorwacji – dyrektor Festiwalu VaFi, zauważyło i nagrodziło aż dwie animacje, których autorami są dzieci, które uczestniczyły latem tego roku w warsztatach Animator Jutra. 

Na Festiwalu w Pilznie było siedmioro artystów reprezentujących cztery animatorowe grupy warsztatowe: Klara Dunajska-Weckwerth i Aleksander Barański (Krajobraz emocji), Mikołaj Członkowski (Labirynt), Alicja Wieczorek (Przygody figur geometrycznych), Filip Kolański i Piotr Anioła (Góry zbutwiałego króla), Bruno Banasiewicz (Zwariowana podróż) wraz z rodzicami.

Przedstawiciele Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, organizatora warsztatów Animator Jutra, również byli obecni podczas rozdania nagród.

Festiwal odbywa się w bardzo ciekawym miejscu – jest to zabytkowy dworzec kolejowy odrestaurowany i zamieniony w nowoczesne centrum kultury. Panowała tam bardzo miła, artystyczna atmosfera. Wszystkie wnętrza przyozdobione były elementami zaczerpniętymi z festiwalowej oprawy graficznej. Pełno było więc ryb, meduz i wodorostów. Uczestnicy Festiwalu mogli nie tylko obejrzeć panoramę dziecięcych animacji, ale również uczestniczyć w warsztatach. Były, miedzy innymi, zajęcia dotyczące tworzenia komiksów, zabawy z greenboxem, prezentacja zabawek optycznych, zajęcia z wykorzystaniem materiałów fluorescencyjnych, animowanie papierowych motyli. 

IMG_3317.JPG
IMG_3256.JPG
IMG_3275.JPG

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
mkidn_01_cmyk.jpg