25 lat Wielkiej Przygody z Filmem

012 IMG_2089-Pano - W Kadrze - Piotr Bedliński.jpg

W czasie Festiwalu Ale Kino! będziemy przeżywać Jubileusz 25-lecia Wielkiej Przygody z Filmem.
Projekt edukacyjno-artystyczny Wielka Przygoda z Filmem adresowany jest do kół lub grup filmowych i teatralnych, uczniów szkół podstawowych i średnich, zainteresowanych realizacją własnej etiudy filmowej. Od wielu lat projekt jest realizowany pod patronatem i wsparciem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
5 grudnia z okazji Jubileuszu Wielkiej Przygody z Filmem odbędą się dwa pokazy rocznicowe:

  • o godz. 12:00 w Multikinie 51 odbędzie się pokaz filmów zrealizowanych podczas tegorocznej 25. edycji projektu,
  • o godz.19:30 w Kinie Pałacowym (CK Zamek) obędzie się seans jubileuszowy: 25 lat Wielkiej Przygody z Filmem.

Oba wydarzenia są wydarzeniami zamkniętymi dla uczestników Wielkiej Przygody z Filmem.
Koordynator projektu, Marian Suchanecki, przed wydarzeniami, podczas których będziemy wspominać także postać zmarłego w tym roku Stanisława Jędrykę, wraca pamięcią do jubileuszu sprzed pięciu lat:

Podczas pokazu z okazji 20-lecia Wielkiej Przygody z Filmem, nieżyjący już, wybitny twórca polskiego kina dla dzieci i młodzieży a jednocześnie autor 14 filmów zrealizowanych w ramach warsztatów filmowych Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu – Stanisław Jędryka powiedział m.in.:
"Myślę, że warsztaty filmowe podjęte w ramach Wielkiej Przygody z Filmem oprócz wartości poznawczych, są też rodzajem szkoły życia…Działania, które w dzisiejszych czasach,  tak trudnych dla kultury i sztuki a filmu dla dzieci szczególnie, dają mu szanse na przetrwanie. Kto wie czy w tej sytuacji ci młodzi uczestnicy warsztatów filmowych, dzisiaj wierni widzowie i entuzjaści filmu a w przyszłości być może jego twórcy, nie są naszą nadzieją.."

I ja mam taką nadzieję.

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO (klauzula informacyjna). * Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
LOGO_POZnan_PL_RGB_PNG.png
mkidn_01_cmyk.jpg