Platynowe Koziołki dla Reksia!

Znamy już tegorocznego laureata Nagrody Specjalnej Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Platynowe Koziołki wręczymy w tym roku komuś, o kim marzy każdy maluch, a i wielu dorosłych.

Ten ktoś urodził się w 1967 roku, więc kończy właśnie 50 lat. Choć zacny to jubileusz, nasz  laureat wciąż pozostaje radosny, ciekawy świata i ufny jak dziecko. Jest jedną z największych i najsympatyczniejszych gwiazd polskiego kina.

Lista ról, w które się wcielał, jest doprawdy imponująca. Był poliglotą, wychowawcą, obrońcą, dobroczyńcą, domatorem, strażakiem, sportowcem, taternikiem, wędrowcem, aktorem, telewidzem, kosmonautą, magikiem, pielęgniarzem, racjonalizatorem, rozbitkiem, malarzem, poszukiwaczem, ratownikiem, detektywem, czyściochem, pogromcą, żeglarzem, medalistą, rozjemcą, Robinsonem, pocieszycielem, śpiewakiem, swatem, dentystą, sadownikiem, kompanem, nauczycielem, wybawcą, gospodarzem, terapeutą, kompozytorem, łyżwiarzem, a nade wszystko marzycielem. Spotykał na swojej drodze mnóstwo postaci ze świata zwierząt i świata ludzi. Ratował ich z opresji, pocieszał w biedzie, cieszył się wspólnym spędzaniem czasu. Był ich Prawdziwym Przyjacielem.

Jak przystało na szacownego jubilata, ma już swoją własną salę w pewnym muzeum. Dzięki temu, że pozostał młody, jest też bohaterem gry komputerowej. Potrafi porozumiewać się bez słów. Jest łaciaty. Ma cztery łapy i ogon. Platynowe Koziołki wędrują w tym roku do pieska Reksia, bohatera serialu produkowanego w latach 1967–1990 przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Reksio od pół wieku mieszka w dziecięcej wyobraźni, a więc istnieje naprawdę.