Nasi młodzi animatorzy nagrodzeni w Czechach!

Na Festiwalu ANIMANIE w Pilznie nagrodzono trzy filmy zrealizowane na warsztatach Animator Jutra w 2016 i 2017 roku.

Nagrodę - jedną z dziesięciu równorzędnych przyznanych na Festiwalu - otrzymał film Kolorowy Charlie Chaplin & Buster Keaton! Wyróżnienia - przyznano ich również dziesięć - otrzymały filmy: Jak działa widz i Straszydła rodzime; wśród lasów, na polach, na wodach, na wietrze! Serdecznie gratulujemy autorom!
Na Festiwal zgłoszono 219 animacji! W konkursie znalazły się następujące filmy z Poznania: Straszydła rodzime; wśród lasów, na polach, na wodach, na wietrze, Orkiestra, Kolorowy Charlie Chaplin and Buster Keaton, Spotkania, Jak działa widz, Rytm, Gdzie jest mój but, Dlaczego Tesla jest moim bohaterem?. W Festiwalu uczestniczyły dzieci reprezentujące autorów wszystkich filmów: Aleks, Ania, Dagmara, Edmund, Igor, Kasia, Nadia, Otylia, Piotr, Wiktoria. Zdobycie nagród uczcili wznosząc toast szampanem z krecikiem :)
Podczas ANIMANIE młodzi twórcy oglądali również fantastyczne filmy konkursowe dzieci z różnych krajów, filmy profesjonalnych twórców, uczestniczyli w warsztatach (między innymi w warsztacie animacji rysunkowej prowadzonym przez czeską artystkę wietnamskiego pochodzenia Dianę Cam Van Nguyen), oglądali także wystawę przygotowaną przez The Film and Television Faculty of VŠMU z Bratysławy.

 

Festiwal ANIMANIE 2017